środa, 25 maja 2016

Stawianie sztachety z PCV na plot i bramę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę ani raportowania tego faktu gminie z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Konstrukcja balustrady z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na to ani informowania tego faktu do starostwa powiatowego prócz szczególnych wypadków.

Balaski plastykowe na plot i furtę ogrodzeniowa nie przewyższające wielkości 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma sąsiadującymi działkami nie zadają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów obok prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty z plastiku na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia powinno określać gatunek ogrodzenia, sposób dokonania jego montażu oraz planowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych a także jeżeli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Nieraz do budowy sztachetki plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek wymagane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje płotu można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Protest może powstać w sytuacji, jak zamierzane ogrodzenia z plastyku na plot i furtkę ogrodzeniowa jest nieprawidłowe z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej szosy. W sytuacji kiedy przewidywane plotki z plastyku na ogrodzenie i bramkę sztachetowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Brak zaczęcia robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz